Pácienseink gyakori kérdései
A protézisellátás során kiemelten fontosnak tartjuk, hogy hiteles és azonnali információt tudjunk átadni a minket megkereső érdeklődnek és a Pácienseinknek egyaránt. Az elmúlt években nagyon sok kérdéssel találkoztunk, akár a díjmentes személyes állapotfelmérések, akár a nagy népszerűségnek örvendő telefonos konzultációk alkalmával. Ezeket a kérdéseket igyekeztünk a teljesség igényével összegyűjteni és rövid, könnyen átlátható válaszokkal közzé tenni weboldalunkon. Munkatársaink nagy figyelmet fordítanak arra, hogy a gyakran felmerülő kérdéseket folyamatosan gyűjtsük és azokat publikáljuk weboldalunkon. Kérdésed van és nem találod rá a választ? Kérjük, hogy keress minket a +36 20 222 7667 telefonszámon! Munkatársaink szívesen válaszolnak!

A protézis viselése egy életen át tartó állapot, így még akkor is sok kérdés merülhet fel, amikor esetlegesen már évek óta tart a művégtag használata. A Páciensek számára kiemelt fontosságú, hogy a viselt végtagok kényelmesek legyenek és alkalmazkodjanak a személyes igényeikhez és természetesen mindennapjaikhoz. Ingyenes konzultációs szolgáltatásunkkal olyan leendő és már meglévő Pácienseinknek, Ügyfeleinknek szeretnénk információt adni, akik szeretnének pontos, átfogó képet kapni az ellátási és finanszírozási lehetőségeikről és mielőbb szeretnének egy, a saját igényeiknek és élethelyzetüknek megfelelő, kimagasló technikai minőségű protézist viselni. Ha Te is inkább személyesen találkoznál velünk kérjük, hogy kattints IDE és jelentkezz ingyenes konzultációnkra online kitölthető űrlapunk segítségével.



Ez a mondás az ortopédia műszerészeink között gyakran hangzik el. Amputáltként azzal kell tisztában lenni, hogy bármilyen minőségű vagy műszaki értékű ellátást biztosítunk Pácienseink részére, az elszántság, az akarat elengedhetetlen a sikeres protézishasználat elsajátításához.
tovább
A családnak kulcs szerepe van az amputáción átesett emberek életében. Az amputáció megviseli még a legerősebb személyiséggel rendelkező embereket is. A családi támogatás rendkívüli hatással bír, és nagy szerepe van a mélypontokon történő átbillentésben.
tovább
Sokan azt gondolják, hogy amputáció után teljes átalakítást igényel a lakókörnyezetünk. Mozgássérült WC, fürdőszoba, vagy akadálymentes lakótér. Tapasztalataink alapján ez minden Páciens fejében megfordul. Van azonban egy jó hírünk, a legtöbb esetben pár hónap alatt mindent meg lehet tanulni, ami addig is normális volt.
tovább
Amennyiben a Páciens aktivitási szintje lehetővé teszi, lehetőség van egyedi engedélyeztetési folyamat elindítására a magasabb minőségű ellátás érdekében. Az engedélyeztetési eljárás végén határozat születik, amely pozitív elbírálás esetén állami támogatás igénybevételére jogosít.
tovább
A Reha-Corpusnál az alapellátáson felül az aktivitási szintnek megfelelően magasabb minőségű ellátás biztosítására is van lehetőség. A protézisellátás piacán nagyon sok gyártó, nagyon sok ellátási módot tud biztosítani.
tovább
Amennyiben a Páciens közgyógyellátási igazolvánnyal rendelkezik, abban az esetben az államilag támogatott alapellátás költsége 0Ft-.
tovább
A társadalombiztosító jelentős mértékben támogatja a művégtag elkészítését, így jelentős terheket levéve Páciensekről. Amennyiben államilag támogatott alapellátásról beszélünk, így abban az esetben 5000Ft-os térítési díj ellenében történik az ellátás mind az ideiglenes, mind a végleges művégtag tekintetében.
tovább
A protézisellátás folyamatában kiemelten fontos a rehabilitáció. Ez egyrészt Páciensünk általános erőnlétének visszaszerzéséhez szükséges, másrészt a rehabilitációs intézményekben dolgozó orvosok, és gyógytornászok fontos, valamint hasznos tanulási és tapasztalási folyamaton vezetik végig a Pácienst a művégtag mindennapi használatával, a szükséges gyógytornával, vagy az optimális járáskép kialakításával kapcsolatban.
tovább
Az ideiglenes művégtagot az ortopédiai műszerész adja át a Páciensnek, aki az első felhelyezés után még elvégzi a szükséges beállításokat. A Reha-Corpusnál törekszünk arra, hogy az ellátás műhelykörülmények között zajlódjon, hogy Pácienseinket a legjobb minőségben tudjuk kiszolgálni.
tovább
A protézisellátás első lépéseként elkészül egy ideiglenes művégtag, amit jellemzően 3 hónapig kell viselnie a Pácienseiknek. Ezt az eszközt gyakran tanulólábnak is hívják, hiszen ezzel az eszközzel kell elsajátítani a protézishasználat alapjait és ezzel az eszközzel kell felkészülni a végleges ellátásra.
tovább