A protézisellátás menete a Reha-Corpusnál
Egy protézis elkészítése során a legfontosabb tényező, hogy az adott protézis tényleg személyre szabottan készüljön, figyelembe véve minden olyan tényezőt, ami Páciensünk életvitele szempontjából szükséges. Így garantálható az, hogy a Páciens gyorsan és hatékonyan nyeri vissza a mozgás szabadságát és újra teljes értékű életet tud élni.

A protézis használatra minden esetben fel kell készülni, hiszen az új élethelyzetből adódóan merőben máshogy szükséges a mindennapi teendők elvégzése és sok tanulásra van szükség ahhoz, hogy sikeres legyen egy mindennap használatos végtag viselése. Sajnos nagyon sok olyan Pácienssel találkoztunk, aki úgy jött át hozzánk más gyártótól, hogy nem használta a végtagját, mert az nem volt számára kényelmes, nem volt számára megfelelő, nem az Ő igényeinek megfelelően volt elkészítve. Mi a Reha-Corpusnál azon dolgozunk, hogy ez ne fordulhasson elő.

Az alábbiakban megtekintheted, hogy hogyan is épül fel az ellátás menete. Igyekeztünk összegyűjteni azokat a legfontosabb lépéseket, mozzanatokat, melyeket figyelembe véve készítjük Pácienseink számára leginkább megfelelő művégtagot. Természetesen tudjuk, hogy minden életút más és más és nincsenek általános érvényű szabályok. Mi pont erre figyelünk a legjobban. Rugalmasak vagyunk, minden esetben első a Páciensünk háttere, aktivitási szintje, műtét előtti életvitele. Ezek mindegyike fontos, hiszen alapjaiban határozzák meg az ellátást. Az ellátáshoz szükséges sok-sok egymást követő lépést bizony nem lehet kispórolni a Pácienssel folytatott közös munkából!


Ha a fentiekkel kapcsolatban kérdésed lenne bátran keress minket elérhetőségeink egyikén, melyet IDE kattintva érhetsz el, vagy jelentkezz ingyenes konzultációnkra, hogy mielőbb megismerhesd a kényelmes és Neked készült protézisek adta hozzáadott értéket.

Az ellátás folyamatának részleteihez válassz az egyes pontok közül, majd kattints az adott almenü alatt megjelenő rövid videós összefoglalónkra, melynek segítségével egyszerűen megismerheted az ellátásunk adott szakaszát.



1
Vizsgálat
2
Felkészítő terápia
3
Ellátási javaslat
4
Méretvétel
5
Gyártás
6
Próba
7
Rehabilitáció
8
Minőség-ellenőrzés
9
Karbantartás



tovább a 2. lépéshez


1. lépés
Vizsgálat
Az általános protézis ellátási folyamathoz hasonlóan, az alsóvégtag amputáltak protézis ellátási folyamata minden esetben egy alapos vizsgálattal kezdődik, ahol ortopédiai műszerész kollégánk segítségével zajlik a mindenre kiterjedő konzultáció. Ezen a konzultáción részletesen kitérünk a Páciens aktuális egészségügyi állapotára és egyedi igényeire egyaránt. A vizsgálat részét képezi a csonk megtekintése és természetesen az általános aktivitási és mobilitási szintjének felmérése is!
Sok gyártó sajnos nem fordít kellő figyelmet az alapos, mindenre kiterjedő vizsgálati fázisra, pedig csak így tudjuk garantálni azt a törekvésünket, hogy valóban a Páciens igényeinek megfelelő protézis készüljön el a folyamat végére!
Az első vizsgálaton tudjuk pontosan megállapítani Páciensünk aktuális egészségügyi állapotát.
Kiemelt jelentőségű, hogy jelenlegi és jövőbeni aktivitási szintjét optimálisan megítéljük.




A vizsgálat során minden esetben meg kell állapítanunk a Páciens általános erőnléti állapotát, ép végtagjának erősségét és kézügyességét is, hiszen ez nagyban befolyásolhatja azt, hogy milyen ízület és egyéb komponens kerül beépítésre az elkészítendő protézisbe.

Fontos, hogy figyelembe kell vennünk a jövőbeni végtagviselő aktivitási és mobilitási szintjét, mert így választható ki a számára az a megfelelő végtag összeállítás, ami hozzájárul ahhoz, hogy gyorsan és hatékonyan vissza tudjon térni a már megszokott életéhez.



Minden Páciens aktuális állapota más és más, nincsenek általános érvényű megoldások, melyek mindenki számára optimálisak, ezért minden esetben meg kell vizsgálnunk a csonk formáját, méretét és izomerejét is, hiszen ez nagyban meghatározza, hogy a Páciens esetében milyen tokrendszer – amely segítségével illeszkedik a protézis – alkalmazható.

A vizsgálat alkalmával pontosan bemutatjuk a Pácienseink részére az ellátással kapcsolatos elkövetkező időszakot, azok sarokpontjait és kitérünk a rehabilitációs tevékenységekre is.
Az amputáció következtében egy teljesen új élethelyzetbe kerülnek pácienseink. Ennek következtében érthető módon számos kérdés merülhet fel bennük, vagy akár hozzátartozóikban. Természetesen lehetőséget biztosítunk arra, hogy bármilyen kérdést tisztázzunk, illetve részletesen átbeszéljük az ellátás folyamtát, az ellátásra vonatkozó lehetőségeket.

A protézisek elkészítése rendkívüli pontosságot és nagyfokú odafigyelést igényel. Úgy gondoljuk, hogy kiemelt minőségű munkát szinte orvosi, műhelyi körülmények között lehet végezni, mert így tudjuk elérni, hogy a Pácienseink részére készített protézisek a legjobb minőségben, kellő pontossággal készüljenek.

A vizsgálatunkon való részvétel teljesen díjmentes, sőt térítésmentes betegszállítást is végzünk, hogy Ügyfeleink még egyszerűbben tudjanak magas minőségű ellátásban részesülni. Jelentkezz ingyenes konzultációnkra IDE kattintva.


tovább a 2. lépéshez
vissza az 1. lépéshez
tovább a 3. lépéshez


2. lépés
Felkészítő terápia
Az optimális és teljeskörű protézis használatra bizony fel kell készülni, amihez minden esetben Pácienseinknek részt kell venniük egy felkészítő terápián. A felkészítő terápia teljes folyamatát minden esetben egy szakképzett, tapasztalt rehabilitációs team képes optimálisan koordinálni, hiszen így tud együtt dolgozni a szakorvos, a gyógytornász és az egyedi protézis elkészítésében jártas protetikus a legjobb végeredmény elérésben. Kiemelt fontosságú, hogy Páciensünk itt alapozza meg a hátralévő életének milyenségét!
Úgy gondoljuk, hogy a rehabilitációs terápiához a Pácienseink számára könnyedén elérhető rehabilitációs osztályok biztosítják a legmegfelelőbb körülményeket. Fontos kiemelni, hogy ha a rehabilitációs folyamat nem sikeres úgy megtörténhet, hogy Páciens nehezen vagy, akár egyáltalán nem lesz protetizálható!
A terápia legfontosabb része az optimálisan elvégzett sebkezelés és mobilizálás.
Ezen túlmenően rehabilitációs osztályokon Pácienseink pszichés támogatást is kaphatnak.




A felkészítő terápia kiemelt része, hogy az amputáció során keletkező seb megfelelően legyen ellátva. A rehabilitációs osztályokon nagy hangsúlyt fektetnek a sebkezelésre, a seb megfelelő kötözésére, ápolására, ami elősegíti a hatékony gyógyulást és megakadályozza az esetleges fertőzések kialakulását.

A terápia alatt kellő hangsúly kerül a kontraktúra megelőzésére, ennek hatására az ízületi mozgás nem szűkül be és hatékonyan formázható a csonk is, ami nagyon fontos ahhoz, hogy a protézis ellátás megkezdődhessen.



A rehabilitációs osztályok állandó szereplői a magasan szakképzett, szakosodott gyógytornászok is, akik segítségével helyesen kivitelezhetőek a felépüléshez szükséges nyújtó és erősítő gyakorlatok.

A gyógytornászok segítségével könnyebb a felkészülés a protézisviselésre, hiszen az általános erőnlét fejlesztésén túl speciális egyensúlyi gyakorlatokat, és mobilizációs gyakorlatokat is végeztetnek a Páciensekkel.
A rehabilitációs folyamatot minden esetben lekövetjük a Reha-Corpusnál, mert tudjuk, hogy az egyeztetéseknek és folyamatos állapotkövetésnek köszönhetően gyorsabb a felépülés folyamata. Tapasztalatunk alapján az előzetes vizsgálaton megállapított eredményeken nagyban tudunk javítani a rehabilitáció során, ami azt eredményezni, hogy Páciensünk magasabb technikai minőségű protézist tud a későbbiek során viselni.

Nagyon fontos, hogy a felkészítő terápia fontosságát megértessük a Páciensünkkel. Ez a rehabilitációs folyamat talán egyik legkényelmetlenebb része, hiszen még friss az amputáció utáni élmény és bizony sok esetben fájdalmai is lehetnek a Páciensnek, de azt tudni kell, hogy minden elvégzett gyakorlat után jobb és jobb eredmények várhatóak.
Sajnos, ha kimarad a rehabilitáció és otthoni körülmények között rossz protézis használati szokások rögzülnek, abban az esetben romlik a használat során a biztonságérzet, a komfortérzet, és a beidegződésektől a későbbiekben nagyon nehéz megszabadulni! Kérd segítségünket az optimális rehabilitációs ellátás kiválasztásához.


vissza az 1. lépéshez
tovább a 3. lépéshez
vissza a 2. lépéshez
tovább a 4. lépéshez


3. lépés
Ellátási javaslat
A kezdeti vizsgálatok és a rehabilitációs folyamat során elért eredmények tükrében ortopédiai műszerész munkatársunk egy, a Páciensünk egyedi igényeit, szokásait és aktivitási szintjét figyelembe vevő protézis ellátási javaslatot tesz. Ez tartalmazza a megfelelő tok és a szükséges egyéb komponensek listáját is. Nem győzzük hangsúlyozni, hogy minden esetben olyan komponensek összeállítása az optimális, amivel Páciensünk biztonságos és teljes, kényelmes életet tud élni!
Elsődlegesen a piacvezető, német Ottobock technológiájával dolgozunk, így Pácienseink a legjobb technikai minőségű ellátást kapják tőlünk már a NEAK által finanszírozott alapellátás esetén is. Ortopédiai műszerész kollégáink szakmai fejlődése fontos számunkra, így kiemelt figyelmet fordítunk a nemzetközi továbbképzéseken való részvételre és folyamatos belső képzésekre egyaránt.
A Reha-Corpusnál az éltechnológiába tartozó ízületi komponensek közül tudjuk összeállítani a legoptimálisabb protézist.
Már alapellátás esetén is más gyártókhoz képest magasabb technikai minőségű szolgáltatást nyújtunk.




Az ellátási folyamat részeként az ortopédiai műszerész kollégák a Páciens igényeinek megfelelően kiválasztják a protézis rögzítésére szolgáló tokrendszert. A tokrendszer egy linerből, vagy más néven csonkharisnyából és magából a tokból áll, ami segítségével illeszkedik a protézis a Páciens csonkjához.

A Páciensünknek lehetősége van több fajta tokrendszer és egyéb speciális megoldás közül választani, így biztosak lehetünk abban, hogy a legideálisabb megoldást biztosítjuk a számára. A protézisellátás legfontosabb része a megfelelő, jól illeszkedő tok, ami a biztonságérzetet és a mindennapi kényelmet biztosítja.



A megfelelő tokrendszer kiválasztása után történik az optimális térd- és bokaízület kiválasztása. A Reha-Corpusnál a Páciens aktivitási szintjének és fizikumának megfelelő térd- ill. bokakomponens kerül kiválasztásra, így mindig egyedileg kerül meghatározásra, hogy mechanikus, pneumatikus, hidraulikus vagy mikroprocesszor által vezérelt izületet alkalmazunk az ellátás során.

Az optimálisan, összhangban kiválasztott térdízület és bokaízület együttese határozza meg a biztonságos és kényelmes járásképet és magát a járás dinamikáját is.
Már meglévő protézist viselő Pácienseink részére biztosítani tudunk olyan teszt ízületeket is 1-2 hetes díjmentes próbahordásra, amivel könnyedén kipróbálhatóvá válnak a legújabb technológiák, így tapasztalatot lehet szerezni, a legnagyobb komfortot biztosító térd- vagy bokaízületekről.

Sokszor találkozunk azzal a tévhittel a Páciensek körében, hogy a legjobb protézisnek a minél „drágább” protézist gondolják. Szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy a legfontosabb, hogy ne ár alapján kerüljön megválasztásra a megfelelő protézis az adott Ügyfél részére. Minden esetben az a legfontosabb, hogy az adott Páciens szokásainak, mindennapi tevékenységének, aktivitási és egészségügyi állapotának megfelelő protézis készüljön el, mert csak ez biztosíthat számára kényelmes, komfortos és természetesen biztonságos protézis viseletet és így garantálható az, hogy az adott végtag ténylegesen kiszolgálja az igényeit.


vissza a 2. lépéshez
tovább a 4. lépéshez
vissza a 3. lépéshez
tovább az 5. lépéshez


4. lépés
Méret- és mintavétel
Méret- és mintavételnek nevezzük azt a folyamatot, amikor az ortopédiai műszerész kollégánk leveszi a protézis elkészítéséhez szükséges méreteket és magát a gipszmintát. A negatív minta segítségével készül el aztán majd a pozitív minta, aminek a segítségével kialakíthatóvá válik az a Páciensünk részére készített egyedi és kényelmes tok. Ez egy nagyon összetett folyamat és igazán nagy precizitást igényel!
Ha nem megfelelő a méret- és mintavétel folyamata, akkor sajnos nem lehetséges a Páciens igényeinek és adottságainak megfelelő protézist készíteni. Kijelenthető, hogy rossz mintavétel esetén hiába kerül beépítésre bármilyen ízület, azt nem fogja tudni megfelelően használni a Páciens! Ezért is fontos, hogy megbízható gyártót válassz!
Felszerelt ortopédtechnikai műhelyünkben végezzük a méret- és mintavétel folyamatát.
Kiemelt hangsúlyt fektetünk a levett méret és minta terheléses visszaellenőrzésére is.




A Reha-Corpusnál Ügyfeleink legnagyobb megelégedésére gyakran hívjuk segítségül az egyik legmodernebb és legmegbízhatóbb, vákuumgépes mintázási technikát, ami segítségével tovább növelhető a Pácienseink részére készített végtagok komfort szintje és illeszkedése is.

Nagyon fontos, hogy a méret- és mintavételi folyamatba is több ellenőrzési pontot illesztettünk be, így többek között arra is kiemelt hangsúlyt fektetünk, hogy az általunk készített gipsztokot úgynevezett terheléses próbával visszaellenőrizzük. Ha valami nem megfelelő, vagy ortopédiai műszerész kollégáink nem elégedettek a végeredménnyel azonnal lehetőségünk van további mintavételek elvégzésére is annak érdekében, hogy magas minőségű végleges protézist tudjunk készíteni Pácienseink részére.



Azt valljuk, hogy pontos mintavételre műhelyi körülmények között van lehetőség, így minden Páciensünk számára teljesen díjmentes betegszállítási szolgáltatást biztosítunk. Szakképzett kollégáink kényelmes és komfortos körülmények között biztosítják a Pácienseink időpontra történő szállítását, amivel biztosítani tudjuk a művégtag ellátásban résztvevő személyeknek a legnagyobb odafigyelést.
Kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy amint lehetőség van rá a Pácienseink méret- és mintavételét megtegyük, hogy a protézis elkészítése minél gyorsabban megtörténhessen. A fentiek következtében ortopédtechnikai műhelyünkben minden szükséges segédanyag és szerszám azonnal rendelkezésre áll, valamint jelentős raktárkészletet tartunk a méretsorozatos linerekből és csonkharisnyákból is, így garantálható, hogy nem kell több hetet várni arra, hogy egy adott eszköz megrendelését követően az megérkezzen műhelyünkbe.

Tapasztalataink alapján kijelenthető, hogy a legtöbb gyártó még a mai napig a 80-as és 90-es években elterjedt méret- és mintavételi eljárásokat alkalmazza, ezzel szemben Magyarországon az egyik legkorszerűbb újépítésű ortopédtechnikai műhellyel és eszközparkkal, magasan kvalifikált munkatársakkal rendelkezünk, ami garanciát ad arra, hogy az általunk végzett mintavételek pontosak, optimálisak legyenek és ezáltal a Pácienseinknek a legjobban illeszkedő művégtagot tudjuk elkészíteni.


vissza a 3. lépéshez
tovább az 5. lépéshez
vissza a 4. lépéshez
tovább a 6. lépéshez


5. lépés
Gyártási folyamatok
A méret- és mintavételt követően az ellátási javaslatnak megfelelően kerülnek elkészítésre a Páciensek részére az egyedi protézisek. Azt a folyamatot nevezzük gyártásnak, amikor is az adott komponensek egy egésszé állnak össze. A gyártás minden esetben kézzel, egyedileg zajlik, azonban a munkafolyamatok során minden esetben precíziós méréseket és gépi megmunkálást alkalmazunk, hogy a legpontosabb végeredményt tudjuk biztosítani.
Kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy a gyártási folyamat során minden előzetesen kiválasztott komponens az összeépítés alkalmával tökéletesen és természetesen stabilan illeszkedjen. A megfelelő illeszkedés nemcsak az optimális járáskép miatt fontos, de bizony kihatással van a biztonságérzetre és a kényelmes használatra is.
A legmodernebb géppark segítségével, egyedileg, manuálisan készül el minden protézis.
Az elkészült protézisekre a kihordási idő végéig garanciát és díjmentes karbantartást vállalunk.




A gyártási folyamat első lépéseként a magasan kvalifikált ortopédiai műszerészünk megfaragja a méret- és mintavétel folyamata során elkészített gipszmintát.

A megfaragott gipszmintát minden esetben tükör simára csiszoljuk, hiszen az elkészült tok esetén nem szeretnénk, hogy esetleges egyenletlenségek vagy barázdák rontsák a tok komfortérzetét vagy esztétikáját.

A csiszolást követően egy speciális laminálási technikával, lamináló gyantával kerül kialakításra a műanyag vagy carbon tok. Természetesen ezt tovább csiszoljuk, finomhangoljuk és összevetjük a rögzített méretekkel és formákkal.



Ha sikeresen elkészült a végleges tok, akkor kezdhetünk neki az egyes ízületi komponensek összeillesztésének. Ekkor kerülnek a helyükre a megfelelő adapterek, a térdízület és a bokaízület is.
Az összeillesztési folyamat után megtörténik az elkészült protézis statikai beállítása. Ezt még a munkaasztalon, műhelyünkben végezzük. A statikai beállítás gyakorlatilag egy alapbeállítás, ebben a fázisában a művégtag még nem adaptált, tehát még nem a Páciens számára legtökéletesebb beállításokat tartalmazza. Ezt majd a próbafolyamat során fogjuk tudni elvégezni.

A Reha-Corpusnál a gyártási folyamatok nem érhetnek véget minőségbiztosítás nélkül. A statikai beállításokat követően egyedi minőségbiztosítási követelményeknek köszönhetően több alkalommal ellenőrzésre kerül a művégtag, hogy az minden szakmai, minőségi, esztétikai és biztonsági követelménynek megfelel-e. Ha munkatársaink minden értéket visszamértek és ellenőriztek, akkor előkészítik, felkészítik a művégtagot a személyes próbára.


vissza a 4. lépéshez
tovább a 6. lépéshez
vissza az 5. lépéshez
tovább a 7. lépéshez


6. lépés
Próba és a végtag átadása
A sikeres protézis gyártási folyamatokat követően ismételten személyesen egyeztetünk Páciensünkkel. Ez talán a legjobban várt alkalom, hiszen itt találkozik először a részére elkészített, egyedi protézissel. A személyes megjelenés alkalmával bemutatásra kerül Páciensünk részére az elkészített végtag használata, valamint megtörténik a személyre adaptálás is, ami azt biztosítja, hogy a Páciens számára kényelmes és megfelelő komfortot biztosít majd az elkészült protézis.
A próba alkalmával nemcsak a protézis beállítása zajlik, hanem nagyon sok információt adunk át Ügyfelünk részére. Ezek jellemzően olyan praktikus tippek és ötletek, melyek segítségével gyorsan és hatékonyan elsajátítható az új művégtag gyakorlati használata.
A próba alkalmával történik meg a dinamikus beállítása a művégtagnak.
Az ortopédiai műszerész kollégák segítségével megtörténik a finomhangolás.




A próba első szakaszában bemutatjuk Páciensünk részére a művégtag működését és megismertetjük a legfontosabb szabályokkal, melyeket a protézis viselése során be kell tartania.

A konzultációt követően megkezdődik a próba aktív fázisa, amikor ortopédiai műszerész kollégánk segítségével a Páciensünk elsajátítja a protézis felhúzásának folyamatát.

A rögzítést követően páciensünk biztonságos körülmények között, magas minőségű próbatermünkben, korlátfolyosó segítségével már meg is teheti az első lépéseket. Ekkor még munkatársaink optimalizálják a protézis magasságát, ami nagyon fontos, hiszen csak így lehet komfortos az elkészült protézis. A nem megfelelő protézis magasság kihatással lehet a másik lábra, a teljes járáskép milyenségére és ennek következtében deréktáji fájdalmak is jelentkezhetnek.



A magasság beállítását és ellenőrzését követően a dinamikus beállításoké a főszerep. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy amikor a páciens megkezdi a végtag használatát, elvégezzük annak precíziós beállítását.
A folyamat során optimalizáljuk a lábfej átgördülést és a kirotációt, vizsgáljuk az oldalirányú stabilitást és a térdízület megfelelő működését, melyek mind azt eredményezik, hogy a Páciensünk stabilitása növekszik, biztonságban és megfelelő járáskép mellett tudja használni a művégtagot.

Egy próba alkalmával a protézis beállításán és tesztelésén túl kiemelt szerep jut arra is, hogy a Páciens minden kérdésére válaszoljunk. Csak úgy engedhetjük el a Pácienst a próbatermünkből, hogy minden tudása megvan ahhoz, hogy önállóan megkezdje a használatot, és ha elsajátította az általános karbantartási és tisztítási ismereteket is. Szó esik az utókezelésekről és a következő rehabilitációs lépésekről is. Számunkra Páciensünk kényelme és elégedettsége a legfontosabb, hiszen így tudjuk garantálni azt a törekvésünket, hogy a részére készített egyedi protézis javítson az életminőségén és segítse a megszokott életéhez való visszatérését.


vissza az 5. lépéshez
tovább a 7. lépéshez
vissza a 6. lépéshez
tovább a 8. lépéshez


7. lépés
Rehabilitáció
A protézis átadását követően ismét kiemelt szerep jut a rehabilitációnak. Ennek az a legfőbb oka, hogy a végleges művégtag működése sok esetben eltér és más elven működik, mint az eddig megszokott ideiglenes eszköz. Fentiek következtében célszerű gyógytornász segítségét kérni, hogy gyorsan és még könnyebben beépíthető legyen a mindennapokba az átadott protézis.
A kezdeti időszakban gyakran változik a Páciensünk járásképe, a csonk formája és mérete. A csonkváltozás teljesen normális folyamat, és sokszor egyáltalán nem függ össze a művégtag használatával. A változás okán esetlegesen szükséges beállításokban segítünk, szükség esetén ortopédiai műszerészünk folyamatosan tartja a kapcsolatot a rehabilitációs csoport tagjaival!
Az ortopédiai műszerészünk folyamatosan tartja a kapcsolatot a rehabilitációs team többi tagjával.
Rövid időn belül tudunk reagálni a felmerülő módosítási kérésekre, segítjük a megszokást.




A művégtag átadását követően a gyógytornásszal végzett rehabilitáció során tökéletesíthető a liner és a művégtag fel- és levételének folyamata is.

Szintén a protézis átadást követően kerül előtérbe a művégtag használatával összefüggő egyensúlyi és koordinációs gyakorlatok elvégzése. Ezek a gyakorlatok minden esetben támogatják a Pácienst abban, hogy könnyedén elvégezze a terheléses áthelyezéseket is.

Nem kis feladat meghatározni és begyakorolni az optimális lépéshosszt, amivel a Páciens mozgása gördülékeny, járása stabil és optimális lesz.



A rehabilitációs időszak végéhez közeledve szokott sor kerülni a lépcsőzés tanulására, illetve az egyenletlen, akadályokat tartalmazó felületeken való biztonságos mozgás gyakorlására.

A gyógytornásszal végzett gyakorlatokon felül egy mobil applikáció segítségével is támogatjuk a pácienseink rehabilitációját.
Az applikáció segítségével otthon végezhető mobilizálási és nyújtási gyakorlatokat tud elvégezni a művégtag viselő, melyek segítségével a rehabilitációval töltött idő lerövidíthető és a normál hétköznapokhoz való visszatérés még közelebb kerülhet.

A protézis átadásával korán sem ér véget a protézis ellátási folyamata! Sőt a Reha-Corpusnál büszkék vagyunk arra, hogy ugyanolyan aktív szereplői maradunk Páciensünk mindennapjának, mint a protézis átvételét megelőző időszakban. Erre a kezdeti lépéseknél még igen nagy szükség van, hiszen csak így tudunk gyorsan reagálni az időközben felmerülő igényekre, esetleges módosítási kérésekre.

Természetesen sok esetben lerövidíthető a rehabilitációval töltött idő és optimálisan felkészíthető a Páciens a végleges művégtag viselésére. Nem tudjuk eleget hangsúlyozni, hogy az egyedi igények alapján történő ellátás mennyire fontos. Ismerd meg Korai Rehabilitációs Programunkat, melynek segítségével a felépüléssel töltött idő rövidíthető és gyorsabban elsajátítható a protézishasználat.


vissza a 6. lépéshez
tovább a 8. lépéshez
vissza a 7. lépéshez
tovább a 9. lépéshez


8. lépés
Minőségbiztosítás
Amputáltként kevés olyan eszközt használunk a mindennapjaink során, melynek annyira megérezzük a hiányát, mint egy protézisnek. Nem történhet tehát meg az, hogy Páciensünk nem megfelelő módon tudja használni művégtagját hiszen ez befolyásolja a mindennapi tevékenységét és az egész életét! Számunkra kiemelten fontos a minőségbiztosítás és erre a törekvésünkre rengeteg időt szánunk annak érdekében, hogy Pácienseink nyugodt életet élhessenek!
Testünk folyamatosan változik, ezt minden ember tapasztalja, azonban ezeket a változásokat egy művégtagot használó személynél minden esetben le kell követnünk! Rehabilitációs csapatunk időről-időre ellenőrzi a protézis beállításait és a Pácienseink komfort érzetét, hogy minden pillanatban a legoptimálisabb viseletet biztosíthassuk.
Díjmentes telefonos ügyfélszolgálatot biztosítunk Pácienseink részére.
Ingyenes finomhangolásokkal és időszakos konzultációkkal támogatjuk Ügyfeleinket.




A rehabilitációs folyamatokat követő elsődleges minőségbiztosítási feladatunk az, hogy folyamatosan monitorozzuk, felügyeljük a protézist viselő Páciens életútját és állapotát. Ahogy egyre bátrabb protézis viselővé válik, további finomhangolásokra és beállítás módosításkora lehet szükség a művégtagok esetén. Ennek valójában minden esetben örülni kell, hiszen ez azt jelenti, hogy egyre stabilabban teszi meg az egyik lépést a másik után.

A kezdeti minőségbiztosítási tevékenységen túl bármikor adódhat olyan eset, amikor csak egy egyszerű tanácsra vagy támogatásra van szüksége Páciensünknek. (pl.: a művégtaggal kapcsolatos technikai kérdés, vagy a használatból adódó észrevételek pontosítására van szükség) Ebben az esetben is bátran kereshet minket díjmentes telefonos ügyfélszolgálatunkon, szükség esetén pedig a legrövidebb időn belül biztosítunk részére egy személyes konzultációs lehetőséget is.

Minőségbiztosítási programunk keretén belül Páciensünknek arra is lehetősége van, hogy egy-egy új technológia megjelenése során ingyenesen kipróbálhasson új eszközöket, boka/ térdízületeket. Ezeket a teszt komponenseket sokszor otthoni használatra is átadjuk, így pontosan meggyőződhet ügyfelünk arról, hogy milyen előnyöket kínál a számára egy-egy új eszköz. Természetesen ezek beépítésében és konfigurálásában is segítünk.
A minőségbiztosítási folyamatainkhoz minden esetben hozzátartozik, hogy monitorozzuk Pácienseink egészségügyi állapotát, újra és újra visszamérjük aktivitási szintjüket. Tudni kell, hogy időről-időre ezek változhatnak és a minket körülvevő technika is folyamatosan fejlődik. Mindig azon dolgozunk, hogy olyan aktív megoldásokat biztosítsunk Pácienseink részére, melyek segítségével tovább tudjuk növelni a művégtag viselés komfortját.


vissza a 7. lépéshez
tovább a 9. lépéshez
vissza a 8. lépéshez


9. lépés
Ellenőrzés, karbantartás
A minőségbiztosítási programunkkal szintén nagyban összefügg a protézis ellenőrzési és karbantartási szolgáltatásunk. A protézis sok esetben kopó alkatrészekből tevődik össze. Ahogy egy gépjármű esetén is időnként szükség van ellenőrzési és karbantartási feladatok elvégzésére, úgy ez igaz a protézis esetén is. Ezek biztosítják, hogy a művégtag a teljes kihordási idő alatt megfelelő minőséget biztosít Páciensünk részére.
A teljes kihordási idő alatt – ez az az adott időszak, amíg a Páciensünk a részére elkészített protézist viseli – díjmentes ellenőrzési és karbantartási szolgáltatást biztosítunk. Ez azt jelenti, hogy bármilyen paraméterezésre, állításra van szüksége, felkereshet minket és a legrövidebb időn belül megkezdjük a protézis vizsgálatát és hibaelhárítását.
Díjmentes telefonos ügyfélszolgálatot biztosítunk Pácienseink részére.
Ingyenes finomhangolásokkal és időszakos konzultációkkal támogatjuk Ügyfeleinket.




Tapasztalatunk alapján a kihordási idő alatt több alkalommal találkozunk Páciensünkkel. Egy-egy ilyen találkozó alkalmával ellenőrizzük a már meglévő művégtagot, az esetlegesen kopó alkatrészeket kicseréljük és elvégezzük az általános karbantartását a végtagnak.

Minden esetben monitorozzuk a találkozás alkalmával a páciensünk csonkjának állapotváltozását, hiszen csonk fogyás/hízás esetén lehetőség van egyedi kérelem útján új tokot igényelni a NEAK-tól.



Fontos, hogy a folyamatos viselet mellett a Páciensünk elégedett legyen a Protézis magasságával, hogy ne jelentkezzenek deréktáji fájdalmak vagy egyéb tünetek.

Minden esetben megoldást tudunk találni a használatból eredő vagy csonkváltozás miatt bekövetkező állapotváltozásra vagy minőségi változásra.
A Pácienseknek érdemes minket felkeresni, ha a tok valamilyen oknál fogva nyom, tör, esetlegesen ha a használata fájdalommal jár, illetve ha a csonk nem megfelelően illeszkedik a tokban.

Abban az esetben is bátran kereshet minket, ha instabilitást vagy akadozott járásképet tapasztalt, de feltétlenül forduljon hozzánk akkor is, ha gyakran boltik meg akadályokban vagy a lábfeje rendszeresen elakad.

Arra is van lehetőség, hogy karbantartási szolgáltatásunkat más gyártónál készült protézisek esetén is elvégezzük. Ennek lehetőségeiről javasoljuk az érintetteknek, hogy jelentkezzenek díjmentes konzultációnkra, melyet IDE kattintva érhetnek el.


vissza a 8. lépéshez



1
Vizsgálat
2
Felkészítő terápia
3
Ellátási javaslat
4
Méretvétel
5
Gyártás
6
Próba
7
Rehabilitáció
8
Minőség-ellenőrzés
9
Karbantartás



Kérdésed van? Írj nekünk!
Bátran írj nekünk az oldalon megjelenő űrlap segítségével. Kérjük, hogy az űrlap használata során körültekintően járj el és ügyelj az adatok kitöltése során azok helyességére, hogy munkatársaink a legegyszerűbben fel tudják venni Veled a kapcsolatot.

Kérjük, hogy lehetőség szerint minden esetben add meg a telefonszámodat, hiszen így sokkal egyszerűbben tudunk tájékoztatni a felmerült kérdéseiddel kapcsolatban. Kérjük, hogy miután minden mezőt kitöltöttél, olvasd el és fogadd el adatkezelési tájékoztatónkat, majd kattints az űrlap alatt található „KÜLDÉS” gombra. Munkatársunk egy munkanapon belül felveszi Veled a kapcsolatot.

Amennyiben azonnali kérdésed lenne, fordulj hozzánk telefonon a +36 20 222 7667 -es telefonszámon.






Küldés